четвер, 29 жовтня 2015 р.

Експрес-урок – Суржик

Експрес-урок – Суржик

Експрес-урок – Гроші

Експрес-урок – Префікс Най

Літературно-музична композиція « МИ ЧУЄМО ТЕБЕ , КОБЗАРЮ, КРІЗЬ СТОЛІТТЯ»

     


Щороку, напровесні, українська земля зустрічає шевченківську пісню.
І спадає світанням на тихі поля, і лине зорею у сонячну мрію. Прийде весна і нам привітно усміхнуться квіти і трави, і забуяє нове життя, в якому вічною є пам’ять про Шевченка. Сьогодні ми щирими словами вплетемо у вінок пам’яті стрічку шани великому сину українського народу.
Звучить пісня « Думи мої»


Інсценізація «Тарасова зоря»


   Заходить жінка, одягнена в селянський одяг, запалює свічку біля ікони. До неї підходить хлопчик.
    Хлопч. Матусю, а правда, що небо на залізних стовпах тримається?
     Мама   Правда, сину
 Жінка сідає на лаву, хлопець схиляється до неї.
      Хлопч. А чому так багато зірок на небі?
      Мати   Коли людина на світ приходить, Бог свічку запалює, і горить вона,     поки людина            не помре, а коли помирає, свічка гасне і зірочка падає.
 Хлопч.  А чому , мамо, одні світять ясно, а інші ледь видно?
        Мама    Бо коли людина зла, заздрісна, скупа, її свічка ледь тліє, а світло доброї та щирої                         людини далеко видно.
       Хлопч. Мамо, я буду добрим, бо хочу, щоб моя свічка світила ясно.
        Мама     Старайся, хлопчику  (гладить його по голівці)

1.     І вже 200 років світить Шевченкова зірка, бо своїм життям він заслужив, у Бога, щоб не падала його зоря, і щовесни скликає Великий Кобзар на свято усіх шанувальників українського слова.
2.      Поет проніс у серці образ вишневої України, і відкрив його нам, наповнивши любов’ю, а любити він умів і матір , і жінку, і Україну.
Перехрестя своєї любові проніс крізь усе життя з тугою в серці.
Звучить пісня « Садок вишневий»

Аналіз виховної роботи Кравченко О.М.

Аналіз виховної роботи Кравченко О.М.

В.О.Сухомлинський писав: «Виховання за своєю суттю – це керівництво духовним становленням людської особистості». Відповідно до особистісно орієнтованої спрямованості виховання, в центрі виховного процесу ставлю особистість. На її виховання впливає соціальний простір, а також включення її у різні види діяльності, що сприяє формуванню у дитини ціннісного ставлення до самої себе та навколишнього світу.                                                           Моя система виховної роботи з класом ґрунтується на                             - гуманістичній спрямованості виховного процесу;                                    -  організації життя колективу на засадах демократизму, самоврядування;                                                        -  залученні учнів до різноманітної творчої та соціально значимої діяльності;                                                           -    психолого-педагогічному супроводі виховання та розвитку дітей.
Маючи  двадцятип'ятирічний досвід роботи класного керівника у виховній роботі практикую поєднання традиційних та нетрадиційних форм і методів роботи . Для цього використовую елементи превентивного виховання: рольові ігри, дискусії в класі, використання малюнків, бесіди.
Вважаю, що система виховних заходів школи має бути спрямована на вдосконалення способу життя учнів. Дитина має почувати себе комфортно у школі, особливо в класі, між однолітками та зі своїми вчителями. Якщо так є, то вона обирає для себе правильну соціальну орієнтацію.
Мета превентивного виховання полягає у розвитку почуття соціальної відповідальності підлітків за свою поведінку, сприяє не лише усвідомленню своїх прав а й обов’язків.
Суть і мета рольової гри у інсценізації незвичних для учнів ситуацій та подій юридичного характеру. Рольові ігри сприяють кращому розумінню цих ситуацій, а також формуванню співучасті щодо тих, про кого йдеться у грі.
Дискусії дають прекрасну можливість виявити, яку позицію учні займають щодо правознавчих проблем, зокрема, прав людини.
Крім засвоєння інформації про факти учні розуміють проблему в цілому. До того ж обговорення дає можливість навчитися слухати свого співрозмовника, говорити по черзі, а також набути інших навичок роботи в колективі, без яких виробити в собі повагу до закону, до прав інших людей неможливо.
Малювання в класі використовую для того, щоб навчити учнів спостерігати і співпрацювати,  водночас розвивається їх уява, формується співчуття до людей, зображених на малюнках.
Ось питання,над якими ми дискутували на годинах класного керівника:
Чи вміємо ми культурно поводитись?
Боротьба зі злочинністю – наша спільна справа.
Попереду – ціле життя.
Злочин і покарання.
Ти громадянин незалежної України.
Від пияцтва до злочину – один крок.
Чи маємо ми право вбити людину?
У чому краса людини?
Умій відчувати поруч себе людину.
Залишити після себе слід на землі.


        Перш ніж дискутувати варто попрацювати з книгою


          істина народжується у суперечці





                                                                            Як класний керівник багато часу приділяю морально-етичному вихованню учнівського колективу, формуванню обов’язку, відповідальності, культури поведінки.
«Треба так впливати на свідомість і почуття вихованців, щоб вони переживали привабливість добра і нетерпимість до зла, щоб уже в ранньому дитинстві їх полонила краса людської поведінки, щоб дитина сама прагнула до щастя бути морально красивою…»
Василь Сухомлинський
Завдання школи – на основі моральних цінностей, створених, здобутих, завойованих старшими поколіннями, створювати реальні моральні, високоідейні, громадянські відносини в колективі.
Моральні цінності повинні стати особистим духовним багатством кожного вихованця. Цього можна досягти за умови, коли моральна ідея, розкрита перед розумом і серцем вихованця в яскравому образі, пробуджує в нього глибокі морально-етичні почуття. Морально-етичне виховання – це спільна діяльність школи і сім’ї формування стійких моральних якостей, почуттів, навичок і звичок поведінки на основі засвоєння ідеалів, норм і принципів моралі, а саме:
-усвідомлена любов до Батьківщини, стійкий інтерес до минулого, сьогодення і майбутнього рідного краю, почуття любові і поваги до рідного народу, мови, дбайливе ставлення до природи і збільшення її багатств;
- уміння жити і працювати в суспільстві;
- потреба брати активну участь у громадському житті свого класу, школи, села, країни;
- усвідомлення основних принципів гуманізму;
- розуміння високої цінності людського життя, прагнення будувати свої взаємини з людьми за законами совісті, добра і справедливості;
- здатність до співпереживання, шляхетності і щедрості;
- потреба захистити слабкого, допомогти відстаючому, уміння поважати честь і гідність людини;
- дбайливе і людяне ставлення до природи, тваринного і рослинного світу;
- розуміння морально-етичної основи культури поведінки, гармонійного поєднання культури поведінки з моральною вихованістю;
- потреба знати основні правила повсякденного етикету і бажання виконувати їх, уміння поводитися згідно правил культури поведінки;
- почуття міри і такту в спілкуванні з людьми.
Форми, які практикую у виховній роботі:
- класні години;
- бесіди;
- читацькі конференції;
- диспути.
Правила спілкування, яких дотримуємось разом із дітьми:
- вітати усіх і кожного при зустрічі;
- при зверненні до людини називати її на ім’я;
- надавати допомогу кожному, хто її потребує;
- бути доброзичливими з усіма;
- поважати кожну людину;
- допускається право кожного (у тому числі і педагога) на помилку, невдачу у діяльності, поведінці.
Усе шкільне навчання і все шкільне життя, мають бути пройняті розумним і моральним началом. У школі повинні панувати серйозність, що допускає жарт, але не перетворює всієї справи в жарт, ласкавість без нудотності, справедливість без причетності, доброта без слабості, порядок без педантизму і, головне, постійна розумна діяльність.                                                               Впроваджую ефективні технології виховання, які виконують розливальну функцію і формують громадську активність учнів.
Значну увагу приділяю формуванню у  вихованців комплексу особистісних якостей і рис характеру: чесність, порядність, відповідальність. З цією метою проводжу бесіди та роз'яснювальну роботу, прагну обговорити кожен маленький чи великий інцидент, що трапляється у класі, та спонукаю своїх вихованців до адекватних висновків щодо даної ситуації.                         Організовуючи  свята та дозвілля учнів, практикую  колективні творчі справи, відзначення традиційних шкільних свят, підготовку та проведення конкурсів, творчих звітів,  змагань.





Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, які розглядатимуть державу як запоруку власного особистісного розвитку. Патріотичне виховання – складова національного виховання, головною метою якого є становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин. Воно сприяє єднанню українського народу, зміцненню соціально-економічних, духовних, культурних основ розвитку українського суспільства і держави.
Мета патріотичного виховання конкретизується через систему таких виховних завдань:
·         утвердження в свідомості і почуттях особистості патріотичних цінностей, переконань і поваги до культурного та історичного минулого України;
·         виховання поваги до Конституції України, Законів України, державної символіки;
·         підвищення престижу військової служби, а звідси – культивування ставлення до солдата як до захисника вітчизни, героя;
·         усвідомлення взаємозв’язку між індивідуальною свободою, правами людини та її патріотичною відповідальністю;
·         сприяння набуттю дітьми та молоддю патріотичного досвіду на основі готовності до участі в процесах державотворення, уміння визначати форми та способи своєї участі в життєдіяльності громадянського суспільства, спілкуватися з соціальними інститутами, органами влади, спроможності дотримуватись законів та захищати права людини, готовності взяти на себе відповідальність, здатності розв’язувати конфлікти відповідно до демократичних принципів;
·         формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій;
·         утвердження гуманістичної моральності як базової основи громадянського суспільства;
·         культивування кращих рис української ментальності - працелюбності, свободи, справедливості, доброти, чесності, бережного ставлення до природи;
·         формування мовленнєвої культури;
·         спонукання зростаючої особистості до активної протидії українофобству, аморальності, сепаратизму, шовінізму, фашизму.


(МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
HAКАЗ № 641 від 16 червня 2015 року
№ 641 від 16 червня 2015 року
Про затвердження Концепції національно-патріотичного
виховання дітей і молоді, Заходів щодо реалізації
Концепції національно-патріотичного виховання дітей
і молоді та методичних рекомендацій щодо
національно-патріотичного виховання
y
загальноосвітніх навчальних закладах)
Впроваджуючи, як один з найголовніших напрямів виховної роботи, національно-патріотичне виховання  на практиці першочерговим вважаю повсякденне виховання поваги до Конституції держави, законодавства, державних символів - Герба, Прапора, Гімну.
Прагну виховувати в дітей національну самосвідомість, налаштованість на осмислення моральних та культурних цінностей, історіїі.
У роботі практикую системне  виховання в учнів громадянської позиції; вивчення та популяризацію історії українського козацтва, збереження і пропаганду історико-культурної спадщини українського народу
Першочергово у своїх вихованців прагну формувати моральні якості особистості, культуру поведінки, виховувати бережливе ставлення до природи, розвивати мотивацію до праці.

13 жовтня учні Олександрівської загаьноосвітньої школи урочисто  в козацьких традиціях, відзначили День захисника України. Почесними гостями свята були воїни – афганці Прилуцький М.О., Ковальчук О.П., Кречетов П.М., учасники АТО Шостак О.М., Нікітін О.М., Снопков С.В., Компанієць Є.Ю.,  ліквідатор аварії на ЧАЕС Снопков  О.В., яких зустріли запашним короваєм.
 Згідно рішення ради школи  в переддень  свята  Покрови  та Українського козацтва  було створено дитячу організацію «Козацька родина».






Шановані гості



Маємо отамана у школі, освяченого воїнами АТО












середа, 28 жовтня 2015 р.

ОСІННЄ…      ЛІРИКА                                                                                        Листя так міцно тримається гілки ,
Адже там сонце і ніжне тепло,
Ще прилітають погрітися бджілки ,
Ще стрибунця на вершок занесло.
                       Вітре, спинися, не треба зривати,
Дай ще хоч день порадіти життю,
Небу ще кольору жовтого дати,
І павутинку злегка потримати…
Ну а вже потім зірвеш …Полечу!..
                             ...  ... ...
Вже листопад пригнув на землю квіти,
А павутиння щедро намочив,
Уже дощами встиг усіх стомити,
І килимом квітник увесь укрив.
Та ось сьогодні сонце посміхнулось,
Промінчиком пробігло по квітках…
І хризантеми вгору потягнулись,
Заграла ніжність в їхніх пелюстках.
                  ...  ...  ...

Квіти осінні недовго живуть-
Сонце, хоч прагне, але не зігріє,
Дні безкінечні тумани несуть,
Вранці квітник від морозу біліє…
Білі, рожеві- так прагнуть тепла,
Мріють красою усіх здивувати!
Осінь їм дати життя не змогла
То ж почала знов дощами ридати…
***
Яблунька яблучко міцно тримає,
Всі ж бо забрали уже в фартушок,
Ось і сусідка й одного не має,
А в неї рожевеньке гріє бочок.
Хай ще побуде, як згадка про літо,
Хай ще порадує очі усім,
Ще хоч би день з ним на гілці прожити,
А прийдуть морози – не до краси.
           ...   ...    ...
Ось і літо вже за середину перебігло
І липневе сонце не пече
Хмарці посміхається привітно
А вона сідає на плече,
Так повільно сонце затуляє,
Хоче припуститися дощем.
Сонце на хмаринці спочиває,
Буде серпень …Тож погріє ще.
Дасть ще і птахам попідростати,
Порадіти літу і теплу,
Піснею у небі привітати

Вересневу павутинку золоту.