четвер, 28 травня 2020 р.
четвер, 21 травня 2020 р.
середа, 20 травня 2020 р.
четвер, 14 травня 2020 р.
14 ТРАВНЯ-СОЛОВ'ЇНИЙ ДЕНЬ
Саме з середини травня, а за старим календарем це лише його початок, чуємо справжні солов’їні концерти. Досі ця маленька пташина лише пробувала свій голос, зрідка заводячи пісню. А точніше, до цього часу соловей був зайнятий тим, що вив гніздо, шукав пару, і ось тепер є в нього обжита хатинка і подруга, що висиджує майбутнє потомство. Тепер він тішить її своєю піснею.
“Соловей співає, – каже народне прислів’я, – доки ячмінь голову має, а з’явився колос – пропав голос”.
“Соловей співає, – каже народне прислів’я, – доки ячмінь голову має, а з’явився колос – пропав голос”.
Послухайте це диво
середа, 13 травня 2020 р.
13 травня 1849 народився визначний український письменник, драматург і громадський діяч Панас Мирний (Панас Якович Рудченко; 1849-1920). Народився в сім'ї бухгалтера повітового казначейства в Миргороді на Полтавщині. Літературні інтереси Панаса Мирного тісно поєднувалися з його громадською діяльністю. Ще за молодих років він був зв'язаний з революційним визвольним рухом, з 1875 року брав участь у нелегальній роботі революційного гуртка «Унія», який був утворений у Полтаві; під час обшуку в нього були знайдені заборонені політичні видання.
Підтримував Панас Мирний тісні зв'язки з багатьма діячами української культури .
Коли 1914 року було заборонено вшанування пам'яті Шевченка, письменник у відозві, написаній з цього приводу, висловлює глибокий протест і обурення діями російської влади. Не дивно, що 1915 року поліція розшукує «політично підозрілу особу» Панаса Мирного.
Через те, що письменник, не бажаючи ускладнювати свої службові стосунки, весь час конспірувався, його особа для широких кіл читачів та й для офіційних властей була таємницею. Та річ ще й в тому, що Панас Мирний, як людина виняткової скромності, вважав, що треба дбати не за популярність своєї особи, а за працю на користь народові.
Читай більше ТУТ
пʼятниця, 8 травня 2020 р.
Цього року світ відзначає 75-ю річницю перемоги над нацистською Німеччиною у Другій світовій війні. 8 травня Україна відзначає День пам’яті та примирення, визначений Резолюцією Генеральної асамблеї ООН, та 9-го травня – День перемоги над нацизмом, разом з усією світовою спільнотою вшановуємо пам’ять усіх, хто боровся з нацизмом під час Другої світової війни. А символом пам’яті є червона квітка маку.
Підписатися на:
Дописи (Atom)
-
Українська література. 6 клас 2 год. Українська література. 5-9 класи. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів з українською ...
-
Українська мова. 6 клас 3,5 год. РМ -23 год. Календарно-тематичне планування для 6 класу складено відповідно до Програми для загаль...
-
ВЕСНА І ЖІНКА- ДВА КРИЛА ЛЮБОВІ ...